کاهش فروش دستگاه‌‌های مک در سال 2019

1398/11/06

داده‌های کمپانی‌های معتبر حاکی از آن است که اگرچه بازار کامپیوترهای خانگی در سه‌ماهه آخر سال 2019 رشد داشته است، اما اپل نتوانسته از این فرصت استفاده کند و از قافله عقب مانده است.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی 9to5mac، اطلاعات سه ماه آخر سال 2019 کمپانی بین‌المللی ثبت داده‌ها نشان از آن دارد که صنعت کامپیوترهای خانگی در این بازه زمانی رشد کرده است. این اطلاعات حاکی از آن هستند که عرضه کامپیوترهای خانگی در این سه‌ماهه به میزان 4.8 درصد افزایش‌یافته و به رقم 71.8 میلیون دستگاه رسیده است. به گفته این مرکز: «این بالاترین حجم عرضه یک بازه زمانی سه‌ماهه در چهار سال اخیر بوده است» اما اپل نتوانسته از این رشد چشم‌گیر استفاده کند.
 
 در این بازه زمانی کمپانی لنوو با رشد سالانه 6.5 درصدی و عرضه 17.8 میلیون دستگاه در صدر جدول عرضه‌کنندگان قرارگرفته است. پس‌ از آن نیز کمپانی اچ‌پی و دل به ترتیب با 17.17 و 12.46 میلیون کامپیوتر خانگی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

 
با این‌ حال در این میان اپل با عرضه تنها 4.7 میلیون دستگاه و افت سالانه 5.3 درصدی در رتبه چهارم قرار دارد. اطلاعات این مرکز نشان می‌دهند که سهم اپل از بازار کامپیوترهای خانگی از 7.3 درصد در سه‌ماهه آخر سال 2018 به 6.6 درصد در بازه زمانی مشابه در سال 2019 رسیده است.
 
عرضه مک‌بوک‌های اپل نیز باعرضه 4.7 میلیون دستگاه در این بازه زمانی نسبت به سال گذشته 5.3 درصد کاهش داشته است. با این‌ حال، شتاب مداوم اپل در آیفون و آیپدها بیش از این است که  بخواهد چالش‌های خود را با عرضه مک جبران کند. به‌ صورت کلی می‌توان اعلام کرد که میزان عرضه کامپیوترهای خانگی در جهان به میزان 2.7 درصد رشد کرده است.
 
در این میان داده‌های صنعت کامپیوترهای خانگی گارتنر نیز تائید کننده این موضوع است نشان از آن دارد که میزان عرضه این محصولات در سه‌ماهه آخر سال 2019 به نسبت سال گذشته 2.3 درصد افزایش داشته است. این مرکز تخمین می زند که عرضه جهانی کامپیوترهای خانگی در جهان 70.6 میلیون دستگاه باشد.

اخرین اخبار